BestRecord.pl

Academy for Ads – Jak zdobyć certyfikat Google AdWords

Blog - certyfikat Google AdWords Academy for ads

Blog - certyfikat Google AdWords Academy for ads

Jak w prosty sposób zdobyć certyfikat Google AdWords?

By zdobyć certyfikat Google Adwords należy skorzystać z programu Google Academy for Ads. W pierwszej kolejności należy zapisać się do programu. Można to zrobić na tej stronie: Academy for ads. By zdobyć sam certyfikat należy zdać test z wybranych przez siebie programów certyfikacji. Test warto poprzedzić kursami online, które Google udostępnia bezpłatnie. Udostępnione kursy dobrze przygotowują do zdania egzaminów, warto jednak zaznaczyć, że nie znajdziemy w nich odpowiedzi na wszystkie pytania. By zdobyć certyfikat należy przede wszystkim zdać 2 testy z których pierwszym jest:

Drugi test należy wybrać samodzielnie. Możemy skorzystać z następujących ścieżek certyfikacji:

Blog – certyfikat Google AdWords

 

W jakim celu wyrabiać certyfikat AdWords?

Certyfikat AdWords jest przede wszystkim świadectwem odpowiednich kwalifikacji dotyczących pracy w szeroko rozumianej branży reklamy internetowej. Warto także zaznaczyć, że wyrobienie takiego certyfikatu będzie konieczne, jeśli chcemy uzyskać status Google Partners. Google wymaga, by firma ubiegająca się o status Google Partners posiadała co najmniej jednego pracownika z takim certyfikatem. Jeśli chcemy natomiast uzyskać status Google Partners Premium, certyfikat powinny posiadać co najmniej dwie osoby w naszej firmie.

 

Czy zdobycie certyfikatu Google AdWords jest trudne?

Wszystko zależy od tego, jak rozległą wiedzę posiadamy w reklamie internetowej. Wbrew pozorom pytania na egzaminie nie należą do łatwych. Jeśli nie mamy doświadczenia w reklamie internetowej, ciężko będzie zdać obydwa testy po jednym dniu nauki za pierwszym razem. Na szczęście test można powtarzać już w kolejnym dniu. Egzaminy są uznane za zaliczone, jeśli kursant udzieli prawidłowej odpowiedzi na co najmniej 80% pytań. Szkolenia i egzaminy dostępne są w języku polskim.

 

Inne certyfikaty Google Academy for ads

Google prócz szkoleń z Google AdWords udostępnia także szereg innych użytecznych szkoleń, w szczególności dotycząych swoich usług. Możemy m.in. zdobyć następujące certyfikaty:

Ten i podobne artykuły znajdziesz na naszym blogu: Blog BestRecord.pl

Exit mobile version