BestRecord.pl

Kolejny test stron mobilnych od Google – Mobile Friendly Test

Blog - Test stron dla urządzeń mobilnych

Blog - Test stron dla urządzeń mobilnych

Pozycja stron mobilnych od Google

Google jak wiemy stawia od pewnego czasu na lepszą obsługę stron mobilnych. Przyczyn tego jest kilka. W pierwszej kolejności znacząco rośnie odsetek użytkowników odwiedzających strony www z użyciem smartphone’ów. W drugiej kolejności Google dobrze wie, że reklamy zakupione na AdWords ciężko jest zablokować na urządzeniach mobilnych. Tak, czy inaczej my sami powinniśmy dostosowywać nasze strony do urządzeń mobilnych, choćby z tego powodu, by zwiększyć odsetek odwiedzin i potencjał naszych stron www. Jeśli dochodzi do tego fakt, że strony dobrze dostosowane do urządzeń mobilnych uzyskują lepsze pozycje w wyszukiwarce Google, powinniśmy je dostosować jak najszybciej. By strony przetestować warto jest wykorzystać do tego ogólnodostępne narzędzia np test stron mobilnych od firmy Google.

Blog – Test stron mobilnych Google

 

Narzędzia Google do testowania stron mobilnych.

Jeśli dodamy stronę do wyszukiwarki Google za pośrednictwem serwisu Google Webmasters, będziemy informowani dość często o jakości naszych stron www przeglądanych na urządzeniach mobilnych. W serwisie Google Webmasters możemy także porównać pozycję i wyniki wyszukiwana osobno dla urządzeń mobilnych i desktop.

Opisywałem na blogu jakiś czas temu narzędzie dostarczone przez Google o nazwie Page Speed. Za jego pomocą mogliśmy sprawdzić zarówno wydajność stron www przeglądanych na komputerze typu desktop, jak i wydajność stron na urządzeniach mobilnych. Kolejnym narzędziem tej firmy, przy pomocy którego możemy sprawdzić dostosowanie strony www do urządzeń mobilnych jest test stron mobilnych Mobile Friendly Test. Możemy z niego skorzystać pod tym adresem:

https://search.google.com/test/mobile-friendly

 

Narzędzie Google Mobile Friendly Test – Test stron mobilnych

Mobile Friendly Test jest dość prosty w obsłudze. Same wyniki także nie są pokazane w zaawansowany sposób. Mamy za to jeden ważny komunikat, który otrzymamy w ciągu kilkunastu sekund. Mianowicie wiemy, czy strona, którą testujemy jest dostosowana do urządzeń mobilnych i jest Mobile-friendly, czy też nie. Poniżej szybki wynik testu, który uzyskałem dla jednej z naszych stron.

Blog – Test stron dla urządzeń mobilnych. Mobile friendly test.

Dodatkowo test mobilności stron umożliwia analizę detali. Rozwijając przycisk Details możemy sprawdzić, co wypadałoby na naszej stronie poprawić. Są to zazwyczaj sprawy związane z wydajnością css i JavaScript. Zachęcam do testowania.

Ten i podobne artykuły zamieszczamy na naszym blogu: Blog BestRecord.pl

Exit mobile version