BestRecord.pl

Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google?

Blog - Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google. Dodawanie do indeksu

Blog - Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google. Dodawanie do indeksu

Dodanie strony do Google – Jak to zrobić?

Z reguły, by Twoja strona www pojawiła się w wyszukiwarce Google nie musisz robić nic. Jeśli treść na stronie systematycznie przyrasta, strona z czasem pojawi się w wyszukiwarce Google. Nam jednak nie o to chodzi. Ręczne dodanie strony do Google przynosi wiele korzyści. Możesz m.in. pomóc algorytmom Google prawidłowo indeksować swoją witrynę oraz korzystać z szeregu usług Google. Wpływa to oczywiście na wyniki wyszukiwania.

Operacja ręcznego dodania witryny do Google.

By dodać stronę www do indeksu Google wejdź na stronę Google Webmasters (link) i zaloguj się swoim kontem Google. Jeśli wcześniej nie korzystałeś z usługi Webmasters, będziesz musiał zaakceptować kilka dokumentów dotyczących m.in korzystania z usługi. Po akceptacji i zalogowaniu się swoim kontem Google do Search Console powinieneś mieć już możliwość dodania witryny do wyszukiwarki.  Zgodnie z poniżej zamieszczonym screenem dodanie witryny dokonuje się po kliknięciu przycisku Dodaj w głównym ekranie serwisu Webmasters.

Blog – Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google? Dodanie strony do Google

 

Po co ręcznie dodawać stronę do Google?

Dodając stronę do serwisu wyszukiwarki Google Webmasters uzyskujesz dostęp do narzędzi dla webmasterów Google. Masz też dostęp do szeregu statystyk, które mogą pomóc Ci w polepszeniu wyników wyszukiwania. Dodając witrynę do serwisu Google Webmasters możesz m.in:

Ten i podobne porady SEO znajdziesz na naszym blogu : Blog.BestRecord.pl

Exit mobile version